Hlavní nosnou myšlenkou konference bylo, že podpora well-beingu studujících i vyučujících představuje jednu z ideálních forem prevence nežádoucího chování a zároveň podporu resilience univerzitní komunity. Tento fakt je potvrzený aktuálními výzkumy na zahraničních i tuzemských pracovištích v rámci tzv. evidence based přístupu. Své výsledky představila též pracovní skupina AVŠP pro well-being, které se zabývá hlavně monitoringem duševního zdraví studujících na vysokých školách a sdílením příkladů dobré praxe v oblasti aktivit na podporu duševního zdraví.
Součástí programu konference byl též podpis memoranda o spolupráci mezi AVŠP a ŠOP. Oficiálním způsobem již byla stvrzena stávající kooperace a zároveň nastaven směr do budoucna: spolupráce jednak vyjadřuje fakt, že ve své praxi často ombudsosoby a poradenské služby úzce na sebe navazují. Zároveň bychom chtěli společně podpořit větší péči věnovanou otázkám sociálního bezpečí ze strany našich akademických institucí. Memorandum je k nahlédnutí níže.
Členstvo ŠOP se také na základě rozvinuté spolupráce zapojilo do programu: místopředsedkyně Pavlína Junová (FAMU) se zapojila do panelové diskuze, která se zaměřovala na aspekty prosazování tématu well-beingu do agendy a praxe vysokých škol. Lucie Tesařová a Hana Galiová (obě UJEP) realizovaly workshop s názvem Jak lépe porozumět potřebám vašich klientů? Umíte se do nich vcítit? Adéla Klimková s Petrem Šimonem představili záchranou síť, kterou vytváří na Západočeské univerzitě v Plzni.